×
28-05-2026

Weet jij wat te doen als het brandalarm gaat?

Met regelmaat blijkt dat niet iedere medewerker goed weet waarom de branddeuren dichtvallen bij een alarm of wat de taak van de Bhv-geschoolde.

Het onderstaand informatieve filmpje licht een aantal van deze vragen wellicht al toe.

https://youtu.be/It9nj_Bpyl0?feature=shared

Op alle Sevagram locaties is de in het filmpje getoonde werkwijze nagenoeg dezelfde. Met uitzondering van de rollen en taken. Nog even ter herhaling de rollen binnen Sevagram op een rij:

  • Alle medewerkers van Sevagram zijn ontruimer. Binnen Sevagram verwachten we dat iedereen tijdens een noodsituatie helpt door de aanwijzingen van de Bhv’er op te volgen.
     
  • Alle medewerkers in de functie van helpende zorg/welzijn, verzorgende (IG), verpleegkundigen en cozowe zijn Bhv’er. Van een Bhv’er wordt verwacht te weten hoe je moet alarmeren, communiceren, (aanwijzingen geven bij) ontruimen en het hanteren van kleine blusmiddelen.

De in het filmpje genoemde rol van ‘ploegleider’ kennen we binnen Sevagram niet meer.

In plaats daarvan neemt de Bhv’er, die als eerst ter plaatse is bij de receptie of op een ander afgesproken lokaal verzamelpunt van Bhv’ers, een coördinerende rol en verdeelt de taken.

De genoemde ‘calamiteitenorganisatie’ in het filmpje is binnen Sevagram de 'Voorwacht'. En de ‘beheerder brandmeldcentrale’ is de dienstdoende serviceteammedewerker. Beiden zijn 24 uur per dag bereikbaar via het meldpunt. Bel bij spoed ALTIJD 088-9912100. Voor meer informatie: Meldpunt - Introductiepagina
Maar, sinds kort is er ook een poster beschikbaar die je helpt om snel en adequaat te kunnen handelen. Je vindt deze (uitprintbare!) poster in Zenya via de link https://sevagram.zenya.work/QC/KGQ-42-B of QR-code

Let op: Het is erg belangrijk dat ALLE medewerkers van Sevagram de veiligheidsinstructieronde op locatie meelopen. Tijdens deze instructie hoor je waar op jouw locatie het centrale verzamelpunt is, en wellicht ook andere (lokale) bijzonderheden. Schrijf je voor deze veiligheidsinstructieronde in via het leerportaal: Alle | Bibliotheek | Sevagram Leerportaal 

Vind je jouw locatie niet in het leerportaal? Meld je dan bij de facilitair medewerker of facilitair leidinggevende van je locatie. Deze kan je vertellen wanneer de eerstvolgende ronde is.

Overigens, wist je dat het deelnemen aan deze ronde niet vrijblijvend is? Er geldt een verplichting voor alle medewerkers, inclusief leidinggevenden en medewerkers van ondersteunende diensten om minimaal één keer per drie jaar deel te nemen. 

0900 777 4 777

+