×
24-04-2025

Moeite met verwerking verlies partner met dementie?

Met elkaar daarover praten helpt! Dementie brengt niet alleen praktische uitdagingen met zich mee, maar ook emotionele. Veel partners ervaren verlies: het verdriet om de geleidelijke verandering en het steeds verder verdwijnen van de persoon die u liefhebt, terwijl hij of zij nog leeft. Daarnaast is er het verlies na het overlijden, dat vaak gepaard gaat met een rouwproces dat al veel eerder is begonnen.

Om u te ondersteunen in deze ingrijpende periode, organiseert Alzheimer Parkstad Limburg een gespreksgroep voor partners van mensen met dementie. Hier kunt u ervaringen delen, herkenning vinden en samen praten over hoe u omgaat met zowel het verlies tijdens het ziekteproces als na het overlijden.

Wat kunt u verwachten?

  • Erkenning van levend verlies en de impact ervan
  • Inzicht in het rouwproces tijdens en na dementie
  • Ervaringen delen met lotgenoten
  • Praktische en emotionele ondersteuning

De eerste bijeenkomst vindt plaats op 27 mei 2025 van 14.00 tot 16.00 uur in De Dormig Op de Heugden 100 6371XN, Landgraaf.

Programma:

  • Ontvangst en kennismaking
  • Video over rouw en verlies
  • Gezamenlijk gesprek en uitwisseling van ervaringen
  • Bespreken van de vervolgstappen en afspraken voor toekomstige bijeenkomsten


Er wordt gezorgd voor koffie, thee en iets lekkers.

De bijeenkomst wordt professioneel begeleid door Guus Vijgen (psycholoog) en Math Gulpers, die samen zullen ondersteunen in het gesprek rondom rouw en verlies.

Voor vragen kunt u contact opnemen met Math Gulpers: 06-43364466.

Laat voor 20 mei a.s. weten als u wilt deelnemen via de secretaris van Alzheimer afdeling Parkstad Limburg Leon Pieters telefoonnummer 06-13365008 of via alzheimerparkstadlimburg@gmail.com.

0900 777 4 777

+