Henri Dunantstraat 3
6419 PB Heerlen
Nederland
T +31 (0)900 777 4 777
zorgbemiddeling@sevagram.nl
Een kleine robot maakt een groot verschil
Door deze eenvoudige signalen ervaren bewoners meer eigen regie en minder afhankelijkheid van begeleiding. Het doel is helder: meer autonomie, minder transfers en het tegengaan van eenzaamheid.
Kick-off
Het initiatief voor Tessa begon ruim een jaar geleden toen Lilian van TM Zorg St. Anna haar idee deelde met de Innovatie Community. Dit idee werd omarmd en kreeg ondersteuning vanuit de Innovatie Community. Na de aanschaf van twee Tessa’s vond een gezamenlijke kick-off plaats met betrokkenen uit verschillende disciplines, zorgmedewerkers, psycholoog, ICT, Kwaliteit & Veiligheid en de eerste contactpersonen van bewoners
Succesfactor
Na deze voorbereiding werd Tessa toegewezen aan twee bewoners. Vanaf dag één is het proces dagelijks gemonitord, waarbij eerste contactpersonen een actieve rol spelen. Deze betrokkenheid blijkt een belangrijke succesfactor. De inzet van Tessa is niet alleen een technologische innovatie, maar ook een voorbeeld van samenwerking tussen zorg en innovatie. Dankzij de nauwe afstemming tussen de Innovatie Community en de teams op locatie verloopt de implementatie soepel. Medewerkers blijven betrokken en zorgen ervoor dat Tessa optimaal aansluit bij de behoeften van bewoners.
Prima resultaten
De eerste resultaten zijn veelbelovend: bewoners ervaren meer structuur, zelfstandigheid en sociale interactie. Begin 2026 volgt een evaluatie om te bepalen of Tessa breder kan worden ingezet binnen de organisatie. Eén ding is duidelijk: innovatie kan klein lijken, maar de impact is groot.
Interessant voor jou
Alle nieuwsberichten0900 777 4 777